کمپانی ولف آلمان، با پشتوانه بیش از یک قرن تجربه، همواره به تولید محصولات با کیفیت و دارای پشتوانه علمی معروف بوده است. تولید محصولات درمان ریزش مو که سال هاست در بازار ایران و دنیا محبوبیتی خاص و مشتریان وفادار خود را دارند، از یک سو نشان می دهد که ادعای کیفیت و اثر بخشی از طرف کمپانی فقط یک ادعا نیست و از سوی دیگر دانش و توانمندی این کمپانی در زمینه تولید محصولات مراقبت از مو و ضد ریزش را نشان می دهد.
مجموعه محصولات ایج ویتال آلسینا، به عنوان آخرین و جدید ترین لاین ضد ریزش کمپانی دکتر ولف، به روز ترین یافته های علمی در زمینه درمان انواع ریزش مو را به کار گرفته تا برای این کابوس دیرین، پاسخی نوین ارائه نماید.

آلسینا ایج ویتال

ضد ریزش و شکنندگی، تحریک رویش و پرپشت کننده موها

یکی از مشکلات اصلی در درمان انواع ریزش مو علل مختلف درگیر در این امر است و عملا خلا، محصولی که بتواند همزمان و به صورتی موثر برای کنترل چند نوع رایج ریزش مو چه در خانم ها و چه در آقایان استفاده شود احساس می شود. از طرفی اکثر محصولات ضد ریزش موجود در بازار برای موهای شکننده یا رنگ شده مناسب نیستند و خود باعث خشک شدن بیش از حد موها می شوند. مرکز تحقیقات دکتر ولف پس از سال ها مطالعه و آزمون، با در نظر گرفتن این موضوعات تلاش کرده است تا پاسخگوی این نیاز در مجموعه محصولات ایج ویتال آلسینا باشد.

جدیدترین لاین چند کاره موی آلسینا تحت عنوان "ایج ویتال" در یک مجموعه شامل 3 محصول با فرمولاسیون ویژه ارایه می شود. این محصولات دارای اثرات زیر می باشند:
• ضد ریزش ارثی و هورمونی یا Androgenic alopecia
• درمان انواع ریزش موی پراکنده شامل Telogen effluvium
• محرک رویش مجدد موها و پرپشت کننده مو
• بازسازی و احیا کننده ی موهای آسیب دیده و نازک شده (کاهش شکنندگی و خشکی)
• به تاخیر انداختن روند پیری مو (سفید شدن موها و از دست رفتن حیات و شادابی موها با افزایش سن)

ترکیبات فوق العاده موثر و طبیعی موجود در این محصول، ضمن درمان ریزش مو از ریشه و ساقه، باعث تحریک رویش مجدد موها و رفع آسیب دیدگی موهای بالغ و کاهش شکنندگی و خشکی آنها شده و به دلیل دارا بودن مواد مغذی و آنتی اکسیدان های قوی از پیری بیشتر موها جلوگیری می نمایند.
آزمایش های بالینی انجام شده در مرکز تحقیقات دکتر ولف نشان داده است بعد از استفاده از محصولات ایج ویتال، در کنار درمان ریزش، 98% شکنندگی مو کمتر و مقاومت موهای بالغ (پیر) افزایش می یابد. این محصولات ضمنا نرمی و جلای بارزی به موهای خشک و بی روح و رنگ شده می دهند.
مهم ترین وجه تمایز لاین ایج ویتال نسبت به سایر برندها و محصولات دکتر ولف یکی قابلیت استفاده همزمان در خانم ها و آقایان و دیگری استفاده از ترکیبات کاملا جدید و انقلابی در فرمولاسیون در کنار کافئین می باشد، به نحوی که به محصولات ایج ویتال در کنار درمان ریزش، مزایای دیکری از جمله رویش مجدد موها، درمان شکنندگی و آسیب و نیز خاصیت پرپشت کنندگی می دهد.

ترکیبات فعال و نوآورانه مورد استفاده در لاین ایج ویتال آلسینا، نحوه اثر و نتایج مصرف آنها در جدول زیر خلاصه شده است:

در ادامه با جزئیات بیشتر به معرفی ترکیبات فعال مورد استفاده در این لاین پرداخته خواهد شد.

Anagain (آناگین)
به جرات می توان این ترکیب را یک انقلاب در درمان ریزش و برگ برنده ایج ویتال دانست که در سطحی فراتر از روش های سنتی مهار ریزش و از طریق Anagen Prolongation عمل می کند. ترکیب ارگانیک برگرفته شده از جوانه نخود فرنگی (Pisum sativum) یا همان آناگین باعث شروع بیان ژن در سلول های درمال پاپیلا (پایه رویش مو) شده و از این طریق سبب تحریک رشد و کاهش ریزش مو می شود. همان طور که عنوان شد آناگین سبب اقزایش موهای در حال رشد (آناژن) و کاهش موهای در فاز عدم رشد (تلوژن) می گردد. به عبارت دیگر این ترکیب در واقع سیکل رویش موها را تنظیم میکند و ضمن ممانعت از ریزش مو باعث رشویش مجدد آنها می شود.
نمودار روبرو نشان می دهد که پس از مصرف آناگین نسبت موهای در فاز آناژن به تلوژن حدودا 80 درصد افزایش می یابد.

Caffeine (کافئین)
کافئین آنقدر شناخته شده است که شاید کمتر نیازی به توضیح مجدد عملکرد داشته باشد. کمپانی دکتر ولف به عنوان پیشگام استفاده از کافئین در محصولات ضد ریزش دارای حداقل 8 مقاله مغتبر جهت اثبات اثر بخشی این ترکیب می باشد.
کافئین موضعی با نفوذ به فولیکول مو سبب افزایش جریان خون به داخل فولیکول مو شده (از طریق افزایش Camp) و با تاثیر مهاری خود از اثرات مخرب هورمون دی هیدرتستوسترون (DHT) بر روی فولیکول مو جلوگیری می کند.
کافئین موجود در لاین ایج ویتال آلسینا به صورت کمپلکس همراه با ویتامین آ و زینک به درون فولیکول مو نفوذ کرده و با مهار آنزیم 5-آلفا ردوکتاز عمل می نماید. وجود این کمپلکس علاوه بر ایجاد اثر قوی تر بر کنترل ریزش موی هورمونی، به دلیل حضور این مواد مغذی موجب تقویت اثر بخشی بر ریزش های غیر هورمونی ناشی از سوء تغذیه یا استرس نیز می گردد.


Baobab Tree (بائوباب یا درخت زندگی)
کمپانی دکتر ولف سابقه درخشانی در استفاده از گیاهان مغذی در محصولات خود دارد. استفاده از عصاره مورینگا برای مجموعه محصولات متمایز هیرتراپی، نمونه ای از این گیاهان است. در این مجموعه نیز کمپانی به گیاهی بسیار مغذی و استثنائی روی آورده است. درخت Baobab یا Adansonia digita یک درخت چند منظوره می باشد. عصاره و روغن گرفته شده از دانه های این گیاه حاوی انواع اسیدهای آمینه (خصوصا انواع گوگرددار)، ویتامین و اسیدهای چرب اشباع و غیر اشباع می باشد و از آن به عنوان "بمب پروتئین" نام برده می شود. با افزایش سن، فعالیت سلولی بدن کاهش می یابد که این امر بر رشد مو و کیفیت آن اثرگذار است، در نتیجه مو نازک تر می گردد و قبل از رشد کامل می ریزد.
بر اساس مطالعات صورت گرفته، دانه های درخت بائوباب حاوی آمینو اسیدهای مختلف می باشد که در محافظت، افزایش مقاومت و درخشندگی و ابریشمی شدن موها نقش مهمی دارند و کلیه نیازهای موی بالغ را برآورده می نمایند. علاوه بر این می توانند در درمان ریزش موهای غیر هورمونی و شکنندگی ساقه مو تا حد بسیار زیادی موثر باشند. نمودار روبرو انواع اسیدهای آمینه موجود در دانه بائوباب و اثرات آنها را نشان می دهد.
Dunaliella salina (دانالیلا)
دکتر ولف در این ترکیب پا را فراتر نهاده و به جای تکیه بر ویتامین های ساده در بازار از Dunaliella salina نوعی ریزجلبک بسیار مغذی به عنوان منبع غنی بتا کاروتن (پیش ساز ویتامین آ) در سرم لاین ایج ویتال استفاده کرده است.
این کار موجب افزایش جذب و نفوذ ویتامین شده و اثر بخشی آن را بالا می برد. ضمنا جلبک فوق با تقویت سیستم ایمنی و کاهش رادیکال های آزاد موجب احیا موها شده و دارای اثرات آبرسانی و آنتی اکسیدانی قوی بر روی پوست سر نیز می باشد.